Czy wiedziałeś, że na założenie marki James potrzebował zaledwie 12 tysięcy dolarów amerykańskich, a pierwszy sklep powstał w Nowym Jorku? Jeśli tak to na pewno będziesz też wiedział, że boxlogo którego użył Jebbia było w dużej mierze inspirowane propagandą amerykańskiej artystki konceptualistki – Barbary Kruger. Jeśli nie wiedziałeś o jednej z nadmienionych przez nas kwestii ten post zdecydowanie jest dedykowany Tobie, ale nawet jeśli jesteś już tak obeznanym fanatykiem nowojorskiej firmy nie zaszkodzi Ci zerknąć na to co dla Ciebie przygotowaliśmy!


 1. Supreme w kolaboracji z Brooklyn Machine Works stworzył rowery typu cruiser na 24-calowych kołach, które osiągnęły cenę $1.800. Rowery wyjechały na ulice w 2000 roku.
  Jedno z haseł propagandowych Barbary Kruger
 2. Czcionką używaną przez giganta jest Futura Heavy Oblique, znajduje się ona między innymi w boxlogo.
 3. Jebbia to były aktor dziecięcy, wystąpił między innymi w serialu produkcji BBC – “Grange Hill”.
 4. Supreme w 1994 roku umieścił swój znak towarowy na zdjęciu jednej z modelek Calvina Kleina, Kate Moss – zostali za to pociągnięci do odpowiedzialności na drodze sądowej.
 5. James powiedział swego czasu, że Supreme nie będzie klasyfikowany jako “ograniczony” – docelowo miał być dla wszystkich. Jak widać polityka firmy potoczyła się w drugą stronę, prawdopodobnie Jebbia uważa, że jeśli coś jest nielimitowane jest tym samym mniej pożądane.
 6. Właściciel późniejszej marki Supreme jako nastolatek uczył się branży detalicznej podczas pracy w Parachute Store w SoHo w Londynie z jak się okazało również przyszłym kreatorem Undefeated.
 7. Logo Supreme opiera się głównie na sztuce propagandowej Barbary Kruger – amerykańskiej artystki konceptualistki.
 8. W 2012 roku wartość majątku Jamesa Jebbia w dziewięćdziesięciu procentach pochodzącego z dochodów marki Supreme była szacowana na 40 milionów dolarów amerykańskich.
 9. James Jebbia miał swoje początki w innej słynnej firmie odzieżowej – Stussy NYC – pomógł otworzyć ją na chwilę przed stworzeniem Supreme. Jebbia nadal pracował w Stussy, prowadząc swój nowy skate shop.
 10. Jebbia nigdy nie był skaterem, a zamysł stworzenia sklepu poświęconego zapaleńcom powstał ze względu na to, że James bardzo lubił tą kulturę.

~ks