Czyli ARKK Copenhagen.


“Ark” to z angielskiego barka. Jak napisali założyciele nazwa nawiązuje do statku symbolizując dążenie do nowych horyzontów i niekończących się przygód. Logo – litera A symbolizuje dziób statku przebijające fale życia, zbliżając nas do naszych marzeń. Brand utworzony został przez dwóch duńskich współzałożycieli z pasją do streetwearowego stylu. Nie mogąc znaleźć marki, w której odnajdą swój styl, zdecydowali się otworzyć własną. Ze stolicy Danii – Kopenhagi zachęcają nas do dołączenia do nich i poszerzania swoich horyzontów. W ciągu dwóch lat ich sneakersy znalazły się w ponad 36 krajach na świecie. Mając swoje miejsce w sneakerświecie, definiują oni na nowo pojęcie prostego i pełnego wyrazu designu.

Wzory wyjątkowo nowoczesne, inspirowane są architekturą i lifestyle’m Skandynawii. Do produkcji tych sneakersów używane są neopren i perforowany nubuk, są to materiały najwyższej jakości, czego rezultatem jest doskonałe połączenie minimalizmu i komfortu użytkowania. Większość to modele slip-on, dzięki czemu buty zachowują smukłą sylwetkę i łatwo się je zakłada. Mimo takiej konstrukcji wzbogacone są one w gładkie, nylonowe sznurówki, mocowane o pętelki, które dopełniają look tych butów, a jednocześnie stają się ich znakiem szczególnym. Podeszwa z pianki EVA. Uzupełniona warstwą gumy, co zapewnia stabilność na wilgotnych i śliskich nawierzchniach. Materiał wierzchni elastyczny neopren. Perforowany nubuk lub tekstylna siateczka z miękką podszewką. Wszystkie te materiały czynią ARKK’i nie tylko ultralekkimi i wygodnymi, ale zapewniają im odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz buta. Niebanalne wzory butów znajdziemy zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dominuje casualowa kolorystyka – czerń, biel, szarość i granat, znajdą się w ich ofercie jednak liczne sneakersy w odcieniach różu, nude i khaki, co niewątpliwie jest teraz na czasie.


Zapewne każdy z nas zacznie szukać w nich cech sneakersów od największych marek sportowych. Zapewne znajdziemy podobieństwo do Nike Presto czy Jordan Eclipse, ale raczej nie taki był zamysł marki ARKK. Ceny wahają się pomiędzy 99 a 180 euro, jednak czy nie warto zapłacić za odrobinę oryginalności na polskim rynku, a przede wszystkim uciec od mainstreamu?

 

We put an honor in making people smile by providing high quality products and good service. Therefore the end product is sneakers made with passion, and let’s be honest everyone likes passion in their lives. So join us, and become part of the journey.

– arkkcopenhagen.com

 

~ws