Po zapytaniu losowego człowieka z czym kojarzy streetwear, znaczna część odpowiedziałaby, że z box-logo Supreme’a. Nieśmiertelny motyw przewija się w kolekcjach nowojorskiego brandu nieprzerwanie od 23 lat. W dzisiejszym artykule postanowiłem przedstawić Wam, moim zdaniem, 10 najciekawszych wariacji tego wzoru. Kolejność ustawienia jest całkowicie przypadkowa.


#10 – PURPLE ON WHITE BOGO TEE

Swoją premierę datuje na rok 2005. Edycja wydana ekskluzywnie dla grupy hip-hopowej Three 6 Mafia. W odmętach internetu krąży mnogość podrobionych wersji projektu – nie dajmy sobie jednak mydlić oczu. Dla zainteresowanych kolorystyką, mogę dodać, że fiolet rzeczywiście został wydany, jednak dla szerszego grona odbiorców na czarnych i szarych koszulkach.

 

 

#9 – PINK SNAKESKIN BOGO

Release wzoru miał miejsce w roku 2006, kiedy Supreme otworzyło swój sklep satacjonarny w Tokio. Co ciekawe – rozdawano je jako zawartość gift bag’ów dla osób przybyłych na premierę. Ze względu na małą ilość wydanych egzemplarzy, obecnie ceny koszulki z tym motywem sięgają 500$. Warto również wspomnieć, że jest ono podrabiane stosunkowo niechętnie i naprawdę ciężko trafić na fałszywą sztukę.

 

#8 – BURBERRY BOGO

Szalenie ciekawe bogo. W tym roku obchodzimy dwudziestolecie jego premiery. Wybrałem je do tego zestawienia ze względu na skupiające uwagę połączenie elegancji ikonicznego motywu kraty Burberry z modą skejtowsko-uliczną. Obecnie bardzo trudne do znalezienia. Wartość jest mocno zależna od stanu, jednak można uśrednić ją do 600$.

 

#7 – KAWS BOGO

Projekt ukazał się zarówno na koszulkach jak i bluzach w 2011 roku. Jest on owocem współpracy Supreme i amerykańskiego artysty Brian’a Donnelly’ego, znanego też jako KAWS. Wart uwagi jest tu sam design, wyglądający jak naszkicowany. Ogromnym zaskoczeniem jest również cena – jeszcze niedawno koszulki nie przekraczały 160$, jednak obecnie jesteśmy zmuszeni do wyłożenia za nią około 250$.

 

#6 – MOLODKIN BOGO

Kolejny efekt kolaboracji między nowojorskim brandem i współczesnym artystą. Futrzasta wersja ujrzała światło dzienne w 2004 roku. Jest ono bardzo rzadko spotykane. Obecna cena nie jest bliżej znana – wiadomo, że za ostatni sprzedany w 2016 roku egzemplarz, nabywca był zmuszony zapłacić 2000$.

 

#5 – SOPRANOS BOGO

Klasycznie wyglądająca wariacja – jedyna zmiana to zamiana litery “R” obrazkiem pistoletu. Inspiracją dla wydanego w 2005 roku wzoru, został serial pt. “Rodzina Soprano”. Niestety nie jestem w stanie określić konkretnej ceny dla tego przedmiotu – kupującym doradzam jednak szczególną czujność ponieważ ze względu na banalność wzoru, ukazało się naprawdę dużo podróbek.

 

#4 – 9/11 BOGO

Pamiątkowy wzór wydany w 2001 po zamachach z 11 września. Wiele osób polemizuje, czy wypadało wydawać pamiątkową koszulkę z tak tragicznego wydarzenia. Wbrew pozorom przedmiot ten jest stosunkowo łatwy do zdobycia nawet w tym roku. Jego rzeczywista cena oscyluje w okolicach 750$. Należy być wyczulonym na podróbki, których bynajmniej nie brakuje.

 

#3 – UNION JACK BOGO

Premiera tego projektu datowana jest na rok 2011. Znajduje się na nim flaga Wielkiej Brytanii, ponieważ sam wzór został wydany dla upamiętnienia otwarcia sklepu stacjonarnego Supreme w Londynie. Za longsleeve sygnowany tym nadrukiem zapłacimy 1000$, zaś za koszulkę 400$.

 

#2 – BAPE BOGO

Owoc współpracy dwóch obecnie najbardziej kojarzonych brandów streetwear’owych. Release wzoru odbył się w roku 2002. Mimo tego, że ukazało się w bardzo wielu kolorystykach, obecnie niemal niemożliwe jest znalezienie oryginalnego egzemplarza. Również cena jest nieoszacowywalna.

 

#1 – TWOJE ULUBIONE BOGO

Ten punkt dodałem, aby wspomnieć o tym, żeby nie sugerować się zestawieniami, hype’m, czy czymkolwiek podobnym. Pamiętajcie, że moda to sztuka, w której można się inspirować, ale nie należy ulegać przesadnym względom. Bawcie się, interesujcie się, szukajcie swoich własnych graili, nie zapominając przy tym, że ubrania to nie tylko wygląd, ale również geneza.

~bs