Zima na dobre rozszalała się za oknem, czasami zamiast bluzy wolimy założyć ciepły, wełniany sweter. Sztukę manipulowania dzianinami opanował do perfekcji Goran Sidjimovski, którego najświeższe dzieło, przedstawię w tym artykule.


Tytułowy artysta to głos młodego pokolenia w świecie mody. Studia ukończył niespełna 4 miesiące temu, a jego projekt końcowy już zdążył zrobić furorę. Sidjimovski pochodzi z Berlina, gdzie światło dzienne ujrzała przytoczona wcześniej kolekcja, zatytułowana “Liminal Lines”. Projektant inspiracji szuka w różnoraki sposób – począwszy od interpretowania wyrazów będących w codziennym użytku, kończąc na analizie skomplikowanych zjawisk społecznych. Obecnie mieszka on na Madagaskarze, gdzie poluje na inspiracje i tworzy nowe projekty.

Liminal Lines to wielokolorowa kolekcja, zawierająca w sobie ogromną ilość ciekawych rozwiązań. Wykorzystano w niej piękno asymetrii. Jedno z założeń, które przyświecało Sidjimovskiemu podczas tworzenia, to przedstawienie, jak ruchoma jest granica określania siebie, w tym przypadku własnej przynależności płciowej. Kolekcja prezentuje męskość i kobiecość nie jako przeciwieństwa, a jako połączone, wręcz bratnie ze sobą rzeczy.

Pierwszy pokaz mody, na którym obecne były dzieła Sidjimovskiego, odbył się podczas NeoFashion 2017, z którego zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

~bs