I wcale nie mowa o yeezy. Buty włoskiej firmy Superga z kolaboracji z Philosophy di Lorenzo Serafini podbiły ulice Mediolanu podczas minionego Fashion Weeku. Są na rynku od kilkunastu dni, a już zostały okrzyknięte sneakersami roku 2018.


Kultowy model Superga 2750 zaprojektowany w 1925 roku przez Waltera Martiny pojawił się na wybiegach kolekcji Philosophy di Lorenzo Serafini Spring/Summer 2018 w Mediolanie. Z tym, że w nowej odsłonie, bogatej w 7 kolorystyk, w tym dwie na niskiej podeszwie, a 5 na wysokiej platformie.

Filozofia obuwia Serafini jest prosta: “To, co lubię w bucie, to równowaga jaką tworzy z ubraniem. Harmonijnie lub kontrastowo. Nie ma znaczenia, czy jest to kowbojski but, czy szpilka. Nie ma nic gorszego niż sytaucja, w której kobieta czuje się źle w swoich butach.”

Co wyróżnia buty Philosophy x Superga? Połączenie stylów. Kształt klasycznych trampek, duży napis na gumie oraz co z pewnością urzeknie wiele dziewczyn – wstążki wiązane w kostce oraz duże, sztuczne perły. Kluczowe kolory płóciennej bawełny i zamszu to biel, czerń, bordo i ivory.  Mimo, że buty weszły do sprzedaży 15 stycznia, to właśnie je najczęściej można było zobaczyć na ulicach Mediolanu. Dostępne są online na https://www.albertaferretti.com/it/philosophy-di-lorenzo-serafini/superga-for-philosophy/secondary

 

~ws