Wraz ze zmianami w nawykach ubraniowych, coraz popularniejszym elementem outfitów staje się wszelkiego rodzaju biżuteria. W tym krótkim poradniku zaprezentuję Wam gdzie ją kupować, jak ją dobierać oraz za jakimi innymi dodatkami się rozglądać.


ZASADY NOSZENIA MĘSKIEJ BIŻUTERII

– W klasycznych strojach nie możemy przesadzić z jej ilością; pamiętajmy, że jest ona dodatkiem – nie ma skupiać na sobie całej uwagi
– Poza ograniczeniem ilości nie zapominajmy o dostosowaniu wielkości – na ogół ogromne, masywne elementy nie prezentują się najlepiej (chyba, że mamy uzasadnienie do wybrania ich)
– Znajdźmy rodzaj biżuterii dla siebie. Musimy go dostosować do wielu czynników – naszego rodzaju urody, karnacji, czy wreszcie stroju, do którego ją dobieramy. Bardzo podstawowe reguły dopasowania przedstawię niżej. Należy jednak pamiętać, że wyczucie przyjdzie z czasem.

Biżuteria to dodatek, który kompletnie potrafi zmienić wygląd stroju. Chociaż z pozoru wydaje się drobnym detalem, nadaje outfitowi charakteru, przemieniając nudne opcje w całkiem ciekawe rozwiązania.

GDZIE KUPOWAĆ?
W przypadku wariantów ekonomicznych, niezastąpione są asos i Zalando. Sklepy te oferują ogromny wybór biżuterii w bardzo zróżnicowanych przedziałach cenowych i stylistycznych.
Jeżeli celujemy w nieco wyższą półkę cenową, warto odwiedzić Apart oraz lokalne sklepy jubilerskie.
Na początek warto zaoszczędzić na jakości, a stworzyć w zamian za to zróżnicowany ekwipunek złożony z tańszych elementów, który pozwoli nam na eksperymentowanie oraz da czas na znalezienie stylu, który nam odpowiada i do nas pasuje.

NA CO UWAŻAĆ?
Jeżeli danego dnia nie mamy pomysłu na dodatki, świetnym uniwersalnym rozwiązaniem jest założenie zegarka lub prostej bransolety.

BASIC OUTFITY
W przypadku prostych fitów, nie warto obwieszać się żelastwami z każdej strony. W zupełności wystarczy prosty detal, taki jak niewielki pierścień, łańcuch przy spodniach, czy wisiorek.

POWIEW ELEGANCJI
UWAGA! Nie należy mylić codziennej elegancji ze strojem wieczorowym, który rządzi się swoimi prawami.
Elementy dodające strojowi elegancji, dają więcej możliwości doboru akcesoriów. W przypadku takich strojów znakomicie prezentują się średnio-krzykliwe zestawienia. Doskonałym dodatkiem są okulary (jeżeli nie nosisz ich na codzień – zerówki lub przeciwsłoneczne). Świetnie spisują się również pierścienie i bransolety. Nie polecam zakładania naszyjników, jeżeli mamy zamiar ubrać koszulę. Znakomicie sprawdzi się natomiast torba, dopasowana do reszty stroju.

Pamiętaj! Im więcej dzieje się w ficie, tym więcej może dziać się w dodatkach!

Pozłacane i złote elementy pasują tylko do cieplejszej urody. Bardziej uniwersalna jest biżuteria srebrna i posrebrzana.

~bs