Od kiedy w marcu tego roku Kim Jones, po opuszczeniu Louis Vuitton został dyrektorem artystycznym w Dior Homme, świat mody czekał z zapartym tchem na pierwszy ruch. Brytyjski projektant, doceniony przez m.in. Kanyego Westa i Virgila Abloha, ujawnił projekt dotyczący nie domu mody, a NikeLab!


Projekt zapowiadany przez samego Jonesa na Instagramie wreszcie ujrzał światło dzienne. W ramach współpracy ze Swoosh’s design lab projektant stworzył nowoczesne sneakersy, składające się z szeregu różnych sylwetek – dół wydaje się pochodzić z Air Max 360, natomiast góra zawiera elementy z Nike Vandal i Blazerów. Do tego asymetryczne sznurowanie inspirowane Air Footscape NM. Mix siatki, mesh’u i skóry. Kolorystyka będzie klasyczna – obejmuje zarówno tonalną biel, jak i czerń. Nie zabrakło znakowania Jones’a widocznego na pasku na kostce oraz na systemie air.

Sneakersy są częścią szerszej kolekcji Kim Jones x NikeLab, która zawiera także wysokiej jakości odzież sportową. Została ona oficjalnie zaprezentowana wczoraj, 17 maja, na imprezie w Dover Street Market London. Kolekcja będzie dostępna właśnie w DSM i na ich stronie internetowej.

Kim Jones z Naomi Campbell na wczorajszej imprezie w DSM.

~ws