Popularni muzycy często stają się wyznacznikami dobrego stylu. Za jednego z najlepiej ubranych raperów uważany jest Tyler, The Creator, pomysłodawca popularnego brandu – Golf Wang, który właśnie zaprezentował nam swoją kolekcję przeznaczoną na sezon FW18.


Racjonalny kicz, kolory, ciekawe połączenia – to chyba najczęściej używane określenia przy okazji opisywania projektów Golfa. Nie znam drugiej marki, która posiada tak wielką ilość oddanych fanów, stojących za nią murem, nie zwracając uwagi na ogólny odbiór społeczności. Po każdym dropie przez grupy poświęcone Tylerowi i jego projektom przewija się multum screenów z zamówień złożonych tuż po premierze, opiewających na ogromne kwoty. Na pierwszy rzut oka wydaje się to normalne – przecież tak samo dzieje się w przypadku dropów Supreme, Palace, czy innych popularnych brandów. Dochodzi tu jednak zasadnicza różnica – przedmioty wydawane przez Golf Wang nie są aż tak unikatowe, a wręcz wydawane w taki sposób, aby każdy zainteresowany mógł kupić wymarzony przez siebie przedmiot. Moim zdaniem jest to dobre posunięcie, uniemożliwiające resell na szeroką skalę, będące wyrazem szacunku do fanów. To, jak i wiele innych czynników, budują nieskazitelną opinię o marce od wielu sezonów.

Tegoroczne projekty są utrzymane w stylistyce typowej dla Golf Wang. Część z nich wydaje się wręcz infantylna. Stanowią one jednak swoistą odmianę od premier innych marek. Poniżej zaprezentuję, moim zdaniem, najciekawsze z nich.

KOSZULE

Do kupienia dostępne są dwa wzory wiskozowych koszul z krótkim rękawem, dodatkowo podzielone na dwie kolorystyki. Jedna z nich jest dość klasyczna, pokryta we wzór złożony z bąbelków. Druga przedstawia apokaliptyczny obraz grzyba atomowego. Ich retaile wynoszą odpowiednio 80 i 110 $. Znakomicie wpasowują się one w obecne trendy. Przed zakupem należy pamiętać, iż leżą na rozmiar wyżej od podanego na metce.

POLO

Słysząc polo, myślimy raczej o klasycznych, prostych projektach od Tommy’ego Hilfigera, czy Ralpha Laurena. Golf Wang przełamuje te regułę, wydając barwne, niestandardowe koszulki z kołnierzykiem. Wykorzystano w tym przypadku dwa bardzo ikoniczne dla marki motywy – kwiat oraz pszczołę. Taka przyjemność będzie kosztować nas od 70 do 80 $.

KOSZULKI

Dla przeciętnych odbiorców zawsze najbardziej interesujące są właśnie koszulki Golfa. W tym sezonie wyszło ich wyjątkowo dużo. Najciekawsze z nich to moim zdaniem “No Nukes” tee oraz “Teenage Execution”, nawiązujący do historii George’a Stinneya. Niewątpliwą zaletą jest przystępna cena – jedynie 35$, która staje się jeszcze bardziej atrakcyjna w zestawieniu z jakością koszulek.

AKCESORIA

Akcesoriów jest tak dużo, że trudno zdecydować, które są warte wyróżnienia. Niektórych zainteresuje szklana figurka z grzybem atomowym, innych czapki, bidon, naklejki lub zapalniczki. Nieważne co nam się podoba – wszystko jest doskonałym dodatkiem do zamówienia.

Przedmioty te są już dostępne na stronie brandu. Jedynymi przeszkodami mogą być oporowy koszt wysyłki – około 160 złotych oraz ewentualne opłaty celne, znacznie zwiększające cenę zakupów. Rozwiązaniem może być tu zamówienie zbiorowe. Składając się z kimś na wysyłkę, mamy szansę na kupno względnie budżetowych pozycji, które z pewnością urozmaicą naszą szafę i uświetnią wiele naszych outfitów!