Dla Supreme sezon w pełni się rozpoczął. Jak co roku, marka raczy nas różnorodnymi kolaboracjami.


Tym razem zobaczymy współpracę amerykańskiego brandu z jego stałym kolaborantem, czyli Comme des Garçons. Japońska marka założona z inicjatywy Rei Kawakubo w latach 70′ ubiegłego wieku przewija się w kolekcjach Supreme od kilku dobrych lat. Wspólne kolaboracje tych projektantów spotykają się zawsze z bardzo ciepłym odbiorem. Wyprzedają się błyskawicznie, osiągając często dużo wyższe ceny na rynku wtórnym. Nic dziwnego – klasyczny motyw bogo połączony z logotypami CdG przyciąga uwagę, nieważne gdzie i w jaki sposób są one umieszczone.

W obecnej kolekcji położono nacisk na klasyczne rozwiązania połączone z nutą asymetrii. Możnaby zarzucić projektantom brak oryginalności – w końcu rozwiązania te nie są w żaden sposób przełomowe. Poniekąd mogę z tym się zgodzić, jednak należy pamiętać, iż prostota występuje w większości poprzednich wspólnych projektów obu brandów – jest nieodłączną ich częścią.

W tegorocznym wydaniu doszukamy się kilku projektów. Oto niektóre z nich:

Jednorzędowy, asymetryczny płaszcz

Skórzana kurtka

Canvasowa kurtka

Sweter

Patchworkowa koszula

Air Force 1 x Supreme x CdG

I na koniec – wyczekiwane bogo

Premiera przewidywana jest już na najbliższy czwartek – 18.09.2018, godzina – standardowo 12.00. Retaile zapewne zostaną podwyższone w stosunku do standardowych. Jeżeli pragniemy zakupić coś dla siebie, musimy wykazać się szybkością i sprytem. Wszystko prawdopodobnie będzie wyprzedane w bardzo szybkim czasie.

 

~bs