Estetyka lat 90. powraca do łask. Królują stylówki można powiedzieć zdjęte z Mel C ze Spice Girls. Spodnie z lampasami, krótkie topy, a na nogach sneakersy – takie, jak Adidas Falcon.


Niedawno ogłoszono, że ambasadorką Adidas Originals została Kylie Jenner, właścicielka kosmetycznego imperium, okrzyknięta przez Forbesa najmłodszą miliarderką w historii. Jej siostra – Kendall Jenner, również podpisała kontrakt z Adidasem przy tworzeniu serii Arkyn, a ostatnio szansę zaistnieć miała też najbliższa przyjaciółka Kylie – Jordyn Woods, która otworzyła własny brand Secndnture.

Tym razem to Kylie wzięła udział w kampanii przedstawiającej najnowszą kolorystykę Falconów: czarno-różowo-białą przełamaną szarymi i niebieskimi elementami na podeszwie. Wcześniejsza odsłona tych butów – Falcon Dorf, ukazała się w 1997 roku i powróciła w 2018, w minimalnie odświeżonej wersji – Yung 1. Jeszcze w poprzednim tysiącleciu, kiedy zespół Adidas Running szukał nazwy dla nowej pary, ich codzienna rutyna obejmowała bieg przez niemiecki las i wioski w pobliżu siedziby Adidasa w Herzogenaurach. Jedną z nich był “Falkendorf” – wyraz ten został przerobiony na “Falcon Dorf” i właśnie stąd nazwa tych sneakersów. 

Sam but oprócz przyciągających wzrok odblaskowych materiałów, klasycznej siateczki i zamszu, zawiera piankę EVA (Ethylene-Vinyl-Acetate), która zapewnia butom lekkość, elastyczność, miękkość i sprężystość. Adidas Falcon aktualnie dostępne są tylko w damskiej rozmiarówce, a ich cena to 399,99zł.

Model ten dostępny jest od 6 września, a obok niego na tę chwilę pojawiło się 6 nowych kolorowych wersji Falconów (dodatkowo jeszcze klasyczne – biała i czarna). Na instagramie @adidasoriginals podejrzeć można sesję zdjęciową wykonaną w klimacie niczym z dyskotek lat 90., wśród neonowych świateł i kolorów. Każdy model ma swój charakter, utożsamiany z najbardziej znanymi miastami świata: New York, Paris, Shanghai, LA, London i Tokyo.

Warty uwagi jest edytorial przedstawiający design buta w bardzo podobnej retro scenerii, stworzony w Berlinie przez fotografa Kane Holza i modelkę Kicki Yang Zhang.

Twarzą Adidas Falcon stała się również modelka Hailey Baldwin, która na swoim instagramie zamieściła ujęcia z sesji zdjęciowej w oldschool’owych adidasach w biało-różowej kolorystyce, wspominając przy tym o zbliżającym się jej pokazie dla Falcon – już 17 września podczas Londyńskiego Tygodnia Mody!

~ws