Pokazy stricte sportowych marek na wielkich wybiegach nie zdarzają się zbyt często i zawsze są wydarzeniem mocno zwracającym uwagę świata mody. Tym bardziej zachęcamy Was do sprawdzenia najnowszej kolekcji Fili, zaprezentowanej podczas mediolańskiego Fashion Weeku.


Na kolaboracji z Goshą Rubchinskiym, Fendi czy Alife oraz trendzie chunky sneakers, włoska FILA zdecydowanie zaszła wysoko. Dotąd raczej mocno pomijana przez środowiska związane ze streetwearem i high-fashion szybko wbiła się na salony, wypełniając swoimi produktami brzegi wielu sklepów z odzieżą uliczną. Nic więc dziwnego, że Włosi postanowili spróbować swych sił w świecie “wielkiej mody” – i to całkowicie samodzielnie.

Pokaz na wiosnę-lato 2019 odbył się w Mediolanie, 23 września. Zarówno damska, jak i męska kolekcja wciąż mocno wpisują się w sportowe dziedzictwo marki, choć bardziej wyrafinowanych projektów nie brakuje. Pokazują one, że FILA nie jest już tylko sportowym brandem.

W najnowszej kolekcji koszulki polo, sportowe kurtki, bluzy i torby przeplatają się z obszernymi, przeciwdeszczowymi płaszczami, sukienkami i garniturami. Warty podkreślenia jest tu sposób, w jaki zaprezentowano kolekcję – modele oraz modelki przechodzili przez wybieg w sposób ułożony, w strojach koloru białego, przez czerwony, aż po czarny, podkreślając kolorystyczny kontrast całej linii.

W pokazie uczestniczyły tuzy świata modeli – m.in. Isabeli Fontana, Maarje Verhoef, Jason Small i Daphne Groenveld.

Poniżej znajdziecie – naszym zdaniem – najciekawsze kreacje z kolekcji męskiej i damskiej.

~ło

FILA spring-summer 2019 – menswear

 

FILA spring-summer 2019 – womenswear