Myśląc o wizerunku najpopularniejszych postaci hip-hopowego świata nieodłącznie nadajemy mu ekskluzywne nuty. Jak jednak najdroższe kolekcje zyskały adorację tych pozornie skrajnych wytwornemu światu interesantów?


Targetem największych domów mody od dawna nie są jedynie “wyższe sfery” kojarzone z wielkimi koncernami, Wall Street czy międzynarodowym handlem. Szyk wprost z Avenue Montaigne czy Passeig de Gracia przedarł się do świata streetwearu i razem tworzą zupełnie nowe zasady.

Podobny obraz

Za połączeniem tych dwóch, na pierwszy rzut oka, odrębnych sfer stoją ogromne zmiany kulturowe oraz rozpowszechnienie na światową skalę mediów. Artyści dążą do bycia wszechobecni, co wymaga angażu w wydawałoby się obce dotychczas dyscypliny. Moda staje się nie tylko narzędziem ukazania wrażliwości czy zainteresowań, lecz także oznaką rosnącej popularności.

Znalezione obrazy dla zapytania asap rocky street style

Z mieszaniem high-endu i ulicznego kanonu nieodłącznie kojarzony będzie Asap Rocky. Niezależnie od okoliczności, w jakiej dane nam jest oglądać rapera, zawsze spodziewamy się czegoś zaskakująco dobrego… a Rakim nigdy nie zawodzi. Jest to niewątpliwie przykład nierozerwalnej więzi między muzyką a stylem, który wydaje się wynikać z pasji w dzisiejszych czasach…

…i projektanci ją widzą. Niestety nie tylko entuzjazm wobec mody wpłynął na jej promocję. Prezentowane kolekcje wciąż zawierają w sobie odpowiedź na trendy i kreowanie tego “luźnego” kierunku a najlepiej prosperujący widzą w nich nie tylko sposób zaprezentowania siebie, lecz także stworzenia pewnego rodzaju otoczki.

Podobny obraz

Mediom nie wystarcza twórczość, potrzebujemy podmiotów ukazujących swoje preferencje, abyśmy i my mogli zaczerpnąć chociaż odrobinę z ich “wielkiego” świata.

Podobny obraz

Błysk lamp i diamentowych bransolet działa jak magnes na odbiorców. Jedni odnajdują w nim motywację do podejmowania działań, drudzy zaś traktują jak niepotrzebny bądź szkodliwy rodzaj komercji. Warto jednak mimo wszystko zachować równowagę.

~an