Zatyczki do uszu, plastikowe łańcuchy i metalowe wsuwki to zapowiedź pracy Virgila Abloha dla Louis Vuitton. Pierwsza kolekcja spod ręki projektanta trafi do sklepów w styczniu, jednak już teraz możemy przyjrzeć jej się bliżej.


Abloh bezsprzecznie lubi zawierać elementy codzienności w swoich projektach. Jako głowa uwielbianego przez większość Off White wystarczająco przyzwyczaił nas do niekonwencjonalnych zastosowań i połączeń, które nierzadko budzą konsternację. Nie zdziwicie się zatem kiedy podkreślimy z jak ogromnym zaciekawieniem oczekiwano na jego pierwsze kroki na nowo obranym stanowisku w Louis Vuitton.

Podobny obraz

Prezentacja kolekcji nie uszła więc mimochodem. Z pewnością kojarzycie tęczowy wybieg i frow wypełniony twarzami show biznesu na tle wysublimowanych ogrodów Palais-Royale. Opinie po 21 czerwca bieżącego roku wskazywały brak zgodności między wytwornym otoczeniem a prezentowanymi ubraniami, lecz “znając” Virgila jesteśmy pewni, że nie było to niedopatrzeniem.Virgil Abloh Louis Vuitton Spring Summer 2019 Release Wizard of Oz Bag Backpack Duffel Holster Chain sneaker Sunglasses Light Prism

Instagram @SUPREME_LEAKS_NEWS

Virgil wprowadził na wybiegi LV neonowe kolory, zaskakujące wzory i uliczne akcenty. Postanowił także wyrazić swoją wizję kultowych duffle bagów czy modelu Petite Malle. Dostaliśmy również rangę butów, z których niektóre są zaskakująco podobne do znanych nam już modeli innych marek.Virgil Abloh Louis Vuitton Spring Summer 2019 Release Wizard of Oz Bag Backpack Duffel Holster Chain sneaker Sunglasses Light Prism

Instagram @SUPREME_LEAKS_NEWS

Pokazane w Paryżu projekty trafią do sklepów w styczniu, jednak nie musicie czekać kilku miesięcy by je dostać. W ramach celebracji debiutu Virgila Abloha we francuskiej manufakturze otwarto specjalnie przygotowany z tej okazji pop-up w LondynieRezerwacji pozwalającej na obejrzenie kolekcji z bliska trzeba dokonać do 25 października przez tą stronę.

Instagram @louisvuitton

Całą kolekcję zaprezentowaną na wybiegu możecie zobaczyć na Vogue.com.

~an