Od kilku sezonów to one dominują zarówno na wybiegach jak i na ulicy. Proste, eleganckie i drobne – tak możemy opisać nasze najświeższe obiekty westchnień, którym ustąpiły potężne dodatki. Przyjrzyjmy się im odrobinę bliżej.


Uwielbienie do miniaturowych akcesoriów przejawiamy już od kilku sezonów. Odeszliśmy od emanowania ogromem ozdób czy kolosalnych gabarytowo toreb na rzecz subtelnego, jednocześnie bardzo zmysłowego sposobu “doprawienia” naszych codziennych stylizacji. Jak to robimy i co podpowiadają nam projektanci? Dziś to sprawdzimy.

Podobny obraz     Podobny obraz     Podobny obraz

Mieszczące maksymalnie pęk kluczy i lub telefon torebki to paradoksalnie najbardziej widoczny z odłamu “mini-trendu”. Noszone w dłoni, zawieszone za pomocą paska czy klamry do spodni lub zwisające przez ramię cudownie komponują się z codziennym basiciem jak i bardziej wymagającymi stylizacjami. Najpopularniejszymi przykładami są Ville Bag od BalenciagiMini Flap Bag Chanel czy Nano Speedy Louisa Vuittona.

Jednak miniaturyzacja nie zatrzymała się tylko na torebkach. Projektanci coraz częściej stawiają na zmniejszenie niektórych elementów swoich prac. Dzięki temu prezentowane nam są coraz to nowsze przykłady dodatków nadających szyk i lekkość na wybiegach.

Znalezione obrazy dla zapytania dressedundressed 2018          

Od lewej: Dressedundressed, Hermes, Christian Dior

Wszystko odbija się również w biżuterii. Ogromne kolczyki, szerokie bransolety czy masywne naszyjniki odłożono do lamusa. Dziś, chcąc prezentować się jak największe ikony, wybieramy raczej nierzucające się od razu w oko przedmioty, lecz finezyjnie przemawiające elementy.

Mini Porta Earrings         Presa Earrings

Od lewej: Laura Lombardi, Marni, Laura Lombardi

Które niezawodnie łączą się także ze stylem ulicznym. Pozwalają one na wyartykułowanie wybranej części outfitu bez zbędnego splendoru, dlatego sięgają po nie dziewczyny z całego świata. Fenomen ten wykorzystują również Off-White oraz Places+Faces.

Podobny obraz            Znalezione obrazy dla zapytania places+faces shoulder bag

Najważniejszą, zarazem najbardziej intrygującą kwestią pozostają buty. Sylwetka, po którą sięgają projektanci najczęściej nie sięga powyżej kostki a niezbędne do ich użytkowania paski czy okrywające stopę części nie zostają niepotrzebnie w tej koncepcji przyozdabiane. Inaczej prezentuje się obcas, nieszablonowe kształty, kolistość czy tak, jak pokazał nam w tym roku Jacquemus układanki to jedyny możliwy wkład i nadanie charakteru obuwiu.

Znalezione obrazy dla zapytania jacquemus 2018                  Podobny obraz

Od lewej: Jacquemus, Balenciaga

Trend na minimalistyczne dodatki z pewnością wpasował się w wymagania nowoczesnych kobiet. Poza tym, daje niemałe pole do rozwinięcia kwestii odzieżowej oraz nierzadko chroni przed niepożądaną przesadą. Kruchość biżuterii i okrojone kształty toreb zdecydowanie nadały im elegancji oraz obrazują ducha czasu, a zestawione z modelującymi sylwetkę ubraniami mogą stworzyć interesujący kontrast. Nie się zatem co dziwić, pokochałyśmy je wszystkie.

~an