Postępującym w ostatnich miesiącach trendem jest zabieg, polegający na zmianie struktury klasycznych modeli butów. Pozwala to tchnąć w nie nową świeżość, jednocześnie trafiając do odbiorcy czymś, co jest mu dobrze znane. Wcześniej podobne zabiegi wykorzystane zostały chociażby w kolaboracji Nike z Off White, czy w wydaniach Vansa. Skupmy się jednak na projekcie Feng Cheng Wang, u której zmodyfikowane Converse’y uświetnią kolekcję SS19.


Feng Cheng Wang to projektantka pochodząca z Chin. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie skończyła Royal College of Art. Projektuje głównie elementy mody męskiej. Niedawno, bowiem podczas szanghajskiego fashion-week’u, który odbył się w zeszłym miesiącu, zaprezentowała swoje projekty przeznaczone na kolejny sezon. Wśród nich znalazły się między innymi przerobione wersje modelu Chuck Taylor od Converse. Po pozytywnym przyjęciu jej projektów na kultowych spodniach Levis’a, czy Jordanach 1, możemy spodziewać się, że i ta ingerencja w klasykę wyjdzie jej na dobre.

Stopień modyfikacji można uznać za bardzo wysoki. Wykorzystano tu najróżniejsze techniki – od dokładania kolejnych warstw podeszwy, czy wewnętrznej skarpety, przez interesujące wycięcia, kończąc nawet na pozostawianiu otwartego tyłu buta. Prezentuje się to niezwykle zjawiskowo. Niekonwencjonalne rozwiązania przemieniają bardzo klasyczny model w futurystyczny projekt. Poza butami, Wang umieściła emblematy Converse na kilku bluzach.

Ceny ani dokładna data premiery nie zostały wciąż ujawnione, jednak opublikowano wiele zdjęć, zarówno z pokazu jak i spoza niego. Zapraszamy do ich obejrzenia.