Machina stworzona przez Virgila Abloha nie zwalnia tempa ani na chwilę. I z każdą nową kolekcją zdaje się podkreślać, że zamiast zamykać się w ramach streetwearu, woli rywalizować z wielkimi domami mody. Oto lookbook “Incompiuto Pt.1”.


Incompiuto (-a) [iŋkomˈpiu:to] przymiot. – niedokończony

Najnowsza linia projektantów Off-White czerpie inspirację z prac Alterazioni Video – włoskiego kolektywu artystycznego, założonego w 2004 roku w Mediolanie. Kolektywu, który od 2006 roku sfotografował ponad sześćset niedokończonych budowli na terenie Włoch. Dzieła Alterazioni Video stały się obiektem szerokiej dyskusji na politechnikach. Nie brakuje głosów, według których nieskończone budowle należy uznać za nową gałąź architektury.

“Incompiuto pt.1” to zręczne połączenie odzieży sportowej, oversize’owych garniturów, które podbijają ostatnie pokazy na Fashion Weekach, jeansu i odzieży funkcjonalnej (m.in. wykonane w technologii Gore-Tex kurtki i spodnie cargo, poprzeplatane pasami). Z akcesoriów mocno wybijają się pasy z dużymi, metalowymi klamrami – miła odskocznia od sztandarowego paska Industrial.

Patrząc na szatę wizualną lookbooku, nie trudno doszukać się tu inspiracji pracami Demny Gvasaliego dla Balenciagi – jest apokaliptycznie i miejscami dość mocno abstrakcyjnie.

Oficjalny pokaz “Incompiuto pt. 1” odbędzie się w styczniu w Paryżu. Przygotowaniem wybiegu i instalacji na to wydarzenie zajmą się artyści ze wspomnianego Alternaziona Video. Data pojawienia się całości na sklepowych półkach (podobnie jak ceny) pozostaje na ten moment nieznana. Galerię z całością kolekcji znajdziecie poniżej.

~ło

Incompiuto Pt. 1 – lookbook