Wszyscy kojarzymy ikonicznego swoosha od Nike, ale czy wiecie w jakich modelach został on celowo zdeformowany?


Otaczający nas półświatek sportowego obuwia jest coraz to bardziej przepełniony gorącymi premierami, coraz to nowszych kicksów. Po latach dominacji Adidasa (głównie za sprawą Kanyego Westa) w tym momencie na rynku króluje łyżwa od Nike. Nie ma w tym właściwie nic nadzwyczajnego, ale w części modeli uległa ona dekonstrukcji, czy też pewnego rodzaju personalizacji logo. Dziś przyjrzymy się modelom z nieco innym swooshem, oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Co właściwie nas przyciąga do tego rodzaju obuwia od amerykańskiego giganta?

 

 • Nike Air Jordan 1 high OG Travis Scott
  Ciężko nie zacząć od najgorętszej premiery tego roku. Popularne „Travisy”  zrobiły masę zamieszania na rynku streetwearowym. Mimo wielkiego stocku but zyskał miano graila wielu osób, zaś jego cena z dnia na dzień rośnie. Głównym elementem buta jest odwrócona łyżwa i to właśnie ona w zestawie wraz z nazwiskiem rapera odgrywa rolę pierwszoplanową.

 • Nike Air Force 1 Low Swoosh Pack All-Star
  Kolejna parka pod lupą to przechodzące drugą młodość Air Force’y 1 w swoosh packu. W dniu premiery o bucie mówiło się w zasadzie wszędzie. Jedna z pierwszych parek  z wymiennym logo Nike. Po chwili zostały okrzyknięte „budżetowymi” AF1 Travis Scott. W zestawie otrzymujemy 5 wymiennych znaczków oraz ponadczasowe obuwie. Świetna propozycja dla ludzi lubiących eksperymentować z niecodziennymi kolorami w swoich outfitach.

 • Nike Blazer Mid ’77 Slam Jam
  Bardzo limitowana propozycja wydana na trzydziestolecie butiku Slam Jam w kolaboracji z Nike.
  Z pozoru wydają się to być klasyczne Blazery, jednak podobnie jak w najnowszych AJ1 Travis Scott logo Nike z jednej strony jest odwrócone. Sam but prezentuje się bardzo „clean”, zaś zmieniona łyżwa dodaje butom uroku.  Obuwie dostępne było w 4 wersjach kolorystycznych. Obecnie stanowi obiekt pożądania dla wielu sneakerheadów, ze względu na swoją unikalność oraz cenę.

 • Sacai x Nike LDV Waffle
  Najnowsze dziecko Nike, tym razem w współpracy z Sacai. Za but odpowiedzialna jest Chińska projektantka, która połączyła dwa dotychczasowe modele firmy z łyżwą. Co ciekawe modele te są bardzo popularne w użytku codziennym, nigdy nie były łączone z szeroko pojętą tematyką mody ulicznej.

 • Nike Air Force 1 Travis Scott
  Pierwszy owoc współpracy Travisa z Nike. Naszym zdaniem wart największej uwagi. Białe AF1 z odblaskowymi elementami oraz kosmicznymi, wymiennymi łyżwami. Bardzo ciężkie do znalezienia w kolorystyce OG. Największą wadą niewątpliwie okazała się trudność z utrzymaniem porządku owego buta.